ANDROIDFORUM.SK

Budujeme Android komunitu

[NAVOD] WiFi Hotspot na Windows 7

všetko ohľadom kódovania pre Androida

Poslaťod Ceco » Štv 08. Dec 2011 7:54:12

Predstavte si situaciu, ze ste v prostredi, kde sice vas notebook je este schopny chytit WiFi signal, ale
vas mobil uz nie, resp. len velmi tazko. Toto je vacsinou dane tym, ze v mobiloch su vykonnostne slabsie WiFi prijimace. Alebo ze mate k dispozicii len ethernet (cez kabel) pripojenie, na ktore pripojite svoj Notebook. Potrebujete aj v takomto pripade zabezpecit WiFi spojenie na mobile? Tak tato tema je pre vas.

K comu som to potreboval ja, a ako som dospel k funkcnemu rieseniu. Som v zahranici na hotely, kde je k dispozicii len ethernet zasuvka, do ktorej si mozem pripojit svoj notebook. Ale co s mobilom? Hladal som rozne riesenia a nasiel som 2, ktore vyzerali, ze by mohli fungovat. Connectify Me a Virtual Router. Bohuzial ani jeden z tych dvoch sa mi nepodarilo dostat do stavu, ktory by bol pouzitelny. Nakoniec som nasiel jednoduchy sposob, ktory nevyzaduje instalaciu ziadnych 3rd party aplikacii. A s nim sa s vami podelim.

Nutne podmienky:
- pocitac/notebook s Windows 7, najlepsie so service pack 1
- Wifi adapter, ktory podporuje Virtual Wifi Miniport Driver

1) Spustime command prompt v administratorskom rezime
Obrázok

2) Vytvorime Virtual WiFi adapter zadanim nasledujuceho prikazu. SSID a Key si samozrejme zadat podla svojich preferencii (heslo musi mat minimalne 8 znakov). Ak tento prikaz nezbehne, pravdepodobne vas WiFi adapter nepodporuje Virtualny rezim, a tym padom ani nemusite pokracovat dalej...
Kód: Vybrať všetko
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=MojAP key=mojeheslo

A takto to vyzera:
Obrázok

Ked si pozriete Centrum sieti a zoznam adapterov, mali by ste uvidiet novy WiFi adapter:
Obrázok

3) V dalsom kroku musime povolit connection sharing vo vlastnostiach adaptera, ktory momentalne pouzivame na pristup na internet. V mojom pripade to bolo WiFi pripojenie (SNet), tak som dal zobrazit vlastnosti WiFi adaptera a nastavil Sharing. Do "Home Network Connection" treba vybrat nas novy adapter, ktory sme vytvorili v kroku 2.
Obrázok

4) Ostava uz len nastartovat nas novy adapter. To vykoname prikazom:
Kód: Vybrať všetko
netsh wlan start hostednetwork

Vyzera to takto:
Obrázok

Od tejto chvile vas mobil uvidi toto AP a mozete sa pripojit.

That's all :)

Virtual WiFi adapter ostava v systeme aj po restarte. Tak pri kazdom dalsom pouziti staci robit uz len "netsh wlan start hostednetwork". V pripade ak chceme AP odstavit, zadame jednoducho "netsh wlan stop hostednetwork".
Najlepsie je si urobit sadu BAT suborov, ktore urobia vsetko potrebne rychlo. To uz nechavam na kazdeho fantazii :)

Ceco.
◊ THL W8 - 1.2GHz(x4) + PowerVR SGX 544 (MTK6589)
◊ GravityMod2 - Android 4.2.1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

Poslaťod rado » Sob 24. Dec 2011 16:01:57

Ceco velke dikes, fakt skvely navod!
rado
zelenáč
zelenáč

Poslaťod Rdf » Štv 28. Jún 2012 21:41:19

Zdravim...chcem sa spytat 1 bod mi spravi vypise ze sa vytvoril..ale v centrum sieti mi nespraví druhe wifi network pripojenie...moze to byt tým ze sa napajam cez ethernetový kabel?
Rdf
zelenáč
zelenáč

Poslaťod migo15 » Pon 08. Okt 2012 5:45:40

Cavko, ani mne enchce vytvoriť druhe wifi, Rdf prišiel si na to ako to spraviť?
migo15
zelenáč
zelenáč

Poslaťod Ceco » Pon 08. Okt 2012 6:20:18

Je mozne, ze was Wifi adapter (hardware) nepodporuje virtualny rezim.
◊ THL W8 - 1.2GHz(x4) + PowerVR SGX 544 (MTK6589)
◊ GravityMod2 - Android 4.2.1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

Poslaťod slnko » Uto 26. Mar 2013 23:19:42

Super navod... Ale co v pripade ak mam este jeden externy usb wifi adapter a chcem ho pouzit namiesto wirtualneho? Da sa to?
pls

thx
slnko
zelenáč
zelenáč

Poslaťod expoox » Štv 28. Mar 2013 10:50:07

zdravim, dakujem za super navod ale nevies mi teraz povedat ako tu vytvorenu siet teraz odstranim ?
expoox
zelenáč
zelenáč

Poslaťod lamper » Štv 28. Mar 2013 16:57:48

Pomerne jednoduchý program na vytvorenie hotspotu , keď máte pripojenie k ntbk cez drát je http://www.mypublicwifi.com/
Nainštaluješ a spustíš len vtedy keď chceš.
lamper
zelenáč
zelenáč

Poslaťod Sharkyno » Str 15. Jan 2014 21:12:14

zdravim mne sa podarilo vitvorit wifi ale ziadne zariadenie nevie nacitat stranku

http://uloz.to/xhHdhpwJ/new-dokument-aplikace-microsoft-office-word-docx
Sharkyno
zelenáč
zelenáč

Poslaťod DONFANTASTICKYPESS » Štv 27. Feb 2014 14:59:32

dá sa to aj ináč
DONFANTASTICKYPESS
kapitán
kapitán

Späť na Manuály, príručky, tipy a triky, hacky

TOPlist